Pierwsi slacklinerzy na Red Bull Slackship 11 lipca w Gdyni

Pozostało już niewiele ponad tydzień do zawodów, w których światowej klasy slacklinerzy zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu. W sobotę 11 lipca, o godzinie 14:00, na Darze Młodzieży rozpoczną się zawody Red Bull Slackship. Areną ich rywalizacji będzie taśma zawieszona na wysokości 25 metrów nad pokładem żaglowca.

 

Lucas Irmler przechadzający się po Darze Młodzieży

Lucas Irmler przechadzający się po Darze Młodzieży

 

Zawody slackline’owe Red Bull Slackship to zapierające dech w piersiach widowisko. Impreza po raz pierwszy gości w Polsce. Każdy spośród dziesięciu uczestników postara się oczarować publiczność swoimi trikami w trakcie dwuminutowych pokazów akrobacji. Sędziowie zawodów oceniać je będą wg trzech kryteriów: kreatywność, styl i trudność trików. Upadek z taśmy będzie automatycznie kończył występ zawodnika.
Po trzeciej rundzie, do finału, przejdzie pięciu najlepszych, którzy zawalczą o zwycięstwo.

 

Lucas Irmler, dyrektor całej imprezy, na highline pomiędzy masztami Daru Młodzieży

Lucas Irmler, dyrektor całej imprezy, na highline pomiędzy masztami Daru Młodzieży

 

Dyrektor sportowy zawodów, utytułowany slackliner z Niemiec, Lukas Irmler, zadbał o to, by w Red Bull Slackship wzięli udział najlepsi, światowi zawodnicy. Do Gdyni przyjadą oni z trzech różnych kontynentów. Prezentujemy pierwszą piątkę uczestników.

Jaan Roose, 23-letni Estończyk, który może pochwalić się 1. miejscem na FISE w Montpellier, rekordem pięciu frontflipów z rzędu oraz uczestnictwem w Madonna MDNA WORLDTOUR 2012. Znajomi nazywają go „Jaantastic”. Jaan sam o sobie mówi, że jest w całości oddany slacklinowi – „Wszystko co robię jest częścią mojego stylu życia. Hobby, to nie jest właściwe słowo dla tego, co robię na co dzień.”

Wraz z nim, z Estonii przyjedzie Tauri-Viljar Vahesaar. Jest on zawodowym akrobatą, który mimo młodego wieku, osiągnął już wiele sukcesów na polu międzynarodowym. Zajął 1. miejsce Gibbon King Of Slackline 2014 oraz 2-gie miejsce na Red Bull Airlines 2014. Jego motto to: „Wszystko jest możliwe, jeśli jesteś gotów się temu poświęcić.”

 

Dar Młodzieży na którym odbędą się spektakularne zawody

Dar Młodzieży na którym odbędą się spektakularne zawody

 

Na Red Bull Slackship Brazylię reprezentować będzie Carlos Alberto Corrêa da Rocha Neto, który dla ułatwienia nazywany jest po prostu Neto. To jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie, slackline uprawia od 2011 roku. Wielokrotnie stawał na podium podczas licznych prestiżowych zawodów, takich jak: Puchar Świata w Austrii i w Niemczech, zawody Gibbon Outdoor Open, Gibbon Games Slackline, Gibbon King of Slackline, Copa Sao Sebastiao de Slackline, Slackline Open – ISPO 2013 oraz wielu innych. O swojej przygodzie z taśmą opowiada – Zacząłem poznawać wielu slacklinowych przyjaciół na całym świecie i to jest dla mnie najważniejsze. Mój rozwój w slacklinie dał mi nowe życie, które można nazwać slacklife”.

 Stany Zjednoczone będzie reprezentował, pochodzący z Kalifornii 18-latek – Alex Mason o pseudonimie „Maszyna”. Slackline uprawia od 11 roku życia. Dziś króluje na scenie slacklinowej w USA, regularnie stając na podium wszystkich zawodów w Stanach. Oprócz tego, może pochwalić się sukcesami w Pucharze Świata: 1-szym miejscem w Niemczech w 2013 r. oraz 2-gim miejscem w USA w 2013 r. i w Austrii w 2012 r.

 

Widok z portu na Dar Młodzieży

Widok z portu na Dar Młodzieży

 

Jednym z dwóch zawodników reprezentujących naszych zachodnich sąsiadów na Red Bull Slackship jest Benni Schmid pochodzący spod Stuttgartu, 21-latek. Ćwiczyć zaczął w wieku 14 lat, zafascynowany filmikami w internecie i tym, jakie bogactwo trików i emocji dostarcza slackline. O swojej pasji mówi – „Kocham balansowanie pomiędzy tym, co jest możliwe i tym, co nie jest, zwłaszcza, gdy udaje mi się to bez kontuzji. To przygoda, podczas której próbujesz iść w nieznane. Czysty styl przychodzi wraz z powtarzaniem.” Wśród swoich licznych sukcesów Benni może pochwalić się 2. miejscem na Mistrzostwach Świata 2013 w Vail, USA oraz 1. miejscem na Red Bull Airlines w 2013 roku.

 

Red Bull Slackship, 11 lipca 2015 r., Żaglowiec Dar Młodzieży, Gdynia.
Wstęp dla publiczności jest wolny.
Więcej informacji na www.redbull.pl/slackship

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn!

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na