Red Bull Slackship już za miesiąc w Gdyni!

W niedzielę, 5 czerwca, najlepsi na świecie slacklinerzy m.in. z Polski, Estonii, USA i Brazylii, zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu – Darze Młodzieży. Podczas II edycji Red Bull Slackship zawodnicy staną do akrobatycznej rywalizacji na 23-metrowej taśmie zawieszonej między rejami statku. Wstęp dla publiczności jest wolny.

 

Jedyny reprezentant Polski Filip Oleksik wykonujący ewolucje podczas zawodów Red Bull Slackship w Gdyni fot. Łukasz Nazdraczew

Jedyny reprezentant Polski Filip Oleksik wykonujący ewolucje podczas zawodów Red Bull Slackship w Gdyni fot. Łukasz Nazdraczew

 

W pierwszy weekend czerwca nad polskie morze po rocznej przerwie powrócą spektakularne zawody w chodzeniu po wąskiej taśmie – Red Bull Slackship. Wśród slacklinerów, którzy zaprezentują swoje akrobatyczne umiejętności na taśmach rozpiętych nad pokładem Daru Młodzieży, wystąpi Polak – Filip Oleksik, który ponownie jest jedynym rodakiem zaproszonym do tej rywalizacji.

W ramach zawodów uczestnicy wykonują ewolucje na 23-metrowej taśmie, rozciągniętej pomiędzy rejami statku, na wysokości 25 metrów. Dyrektorem sportowym zawodów, podobnie, jak w ubiegłorocznej edycji, został Lukas Irmler – należący do elity slacklinerów. Do Niemca należą między innymi dwa rekordy Guinessa, liczne rekordy longline’owe oraz wiele niesamowitych trików wykonanych przez niego po raz pierwszy na świecie; jak na przykład trik Luke’a Skywalker’a z 2013 roku. Publiczność może spodziewać się zapierających dech w piersiach akrobacji oraz emocji na najwyższym poziomie w unikalnej scenerii.

„Zawody Slackship to chyba najefektowniejsza rywalizacja w naszym sporcie. Wysokość rozgrywania zawodów to 25 metrów nad pokładem statku, niesamowita sceneria i trudność techniczna rozgrywki, sprawiają, że do Gdyni przyjeżdża światowa czołówka. Bardzo się cieszę, że znów będę mógł wziąć udział w Red Bull Slackship. Przez rok wiele się u mnie zmieniło, dużo trenowałem, opracowałem kilka nowych trików, mam nadzieję, że zaowocuje to jeszcze lepszym wynikiem. Zapraszam do Gdyni!”

– powiedział Filip Oleksik, czołowy polski trickliner, który, tak jak przed rokiem, będzie reprezentował Polskę podczas rywalizacji.

 

Zobacz oficjalne video z zawodów z zeszłego roku!

Więcej informacji na: www.redbull.pl/slackship

Zdjęcia oraz materiały video z ubiegłorocznej edycji dostępne na:

 www.redbullcontentpool.com

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn!

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na