Potato Power – kolejne przejście i historia

Potato Power highline ma 35 metrów i znajduje się na Bramie Bolechowickiej koło Krakowa. Ostatnio udało się dokonać kolejnego przejścia młodemu Filipowi Oleksikowi. O historii tego highline możecie poczytać poniżej od samego autora projektu – Jana Gałka.

 

Faith Dickey na Potato Power highline Zdj. Piotr Drożdż

Faith Dickey na Potato Power highline w 2010 roku Zdj. Piotr Drożdż

 

1 czerwca 2014 chłopaki w zgranym składzie: Marcin Krawczyk, Łukasz Motylewski i Filip Oleksik, postanowili pojechać pod Kraków i spróbować swoich sił na mocno eksponowanym Potato Power. Jedyną dwójką, która wstawiła się taśmę był Filip Oleksik i Łukasz Motylewski.

Mini Filip opisał, że przejście udało mu się zrobić na dużym wietrze, ale ostatecznie pokonał go w dwie strony. Filip jest młodym talentem, który niedawno dołączył do ekipy slackhouse.

 

Filip Oleksik przechodzi  highline Potato Power FM

Filip Oleksik przechodzi highline Potato Power FM

 

Łukasz Motylewski zmaga się z taśmą

Łukasz Motylewski zmaga się z taśmą

 

Łukasz Motylewski opisuje swoje wrażenia:

Ziemniak ma podobna długość co Big-Air w Rudawach. Jeżeli długość byłaby miernikiem trudności można powiedzieć, że to podobne highliny. Jednak dla każdego kto stal na obu taśmach oczywiste będzie, że Big-Air jest ambitniejszy ze względu na ekspozycję. Są to dla mnie obowiązkowe pozycje w Polskich skałach, które chcę w przyszłości zrobić. Traktuje je jako cele długoterminowe. Warto, bo są piękne.

 

Pierwsze przejścia

Pierwszy raz Potato Power został zawieszony 15 października 2010 przez ekipę w składzie Jan Gałek, Jordan Tybon i Faith Dickey. Janek nazwał go i wykonał pierwsze przejście OS&FM w swami-belt.

 

Jan Gałek dokonuje pierwszego przejścia Potato Power w swami-belt Zdj. Piotr Drożdż

Jan Gałek dokonuje pierwszego przejścia Potato Power w swami-belt Zdj. Piotr Drożdż

 

Opowiedział nam o zrealizowaniu projektu „Potato Power” highline:

Potato Power to był to projekt, który podobnie jak „Ciubaka” highline wypatrzyłem na początku swojej kariery, ale odłożyłem ze względu na rozmiary i zrealizowałem po latach z ekipą SWEL. Nazwa wzięła się od ziemniaków, jako, że były naszym głównym pożywieniem przez ok. tydzień ze względu na maksymalnie niskie fundusze, którymi dysponowaliśmy 😉

 

Potato Power o zachodzie słońca Zdj. Piotr Drożdż

Potato Power o zachodzie słońca Zdj. Piotr Drożdż

 

Dzięki wspaniałej pracy Wojtka Kozakiewicza o całej wyprawie udało się nakręcić film. Możemy w nim zobaczyć na początku trickline, całą wyprawę i pierwsze przejścia Potato Power Highline.

 

Film Potato Power na vimeo

 

Powyższy film zdobył II Nagrodę Polskiego Konkursu Filmowego Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2010.  W uzasadnieniu werdyktu czytamy „za bezpretensjonalność formy oraz poczucie humoru, z jakimi przedstawiono ryzykowne ewolucje na slacklinie”.

Więcej o projekcie Potato Power na blogu somewhereelseland: http://somewhereelseland.blogspot.com/2010/12/potato-power.html

I na blogu Faith Dickey: http://www.slacklinegirl.com/2010/12/krakow-poland-potato-power-highline.html

 

Pełna lista polskich przejść na Potato Power:

Jan Gałek OS&FM w swami-belt
Paweł Jarosiewicz OS&FM
Marek Bicz FM
Andrzej Kaperek FM
Maciej Dziedzic FM
Rafał Pigmej FM
Macin „Cinek” Korzeniewski OW
Filip „Mini Filip” Oleksik FM
Maciej „Bor” Borucz OW

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn! 😀

 

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na