Polski slackliner Filip Oleksik na Red Bull Slackship już w sobotę!

11 lipca, o godzinie 14:00, na żaglowcu Dar Młodzieży rozpoczną się zawody Red Bull Slackship. Na taśmie zawieszonej 25 metrów nad pokładem zmierzą się najlepsi slacklinerzy z całego świata. Z dumą informujemy, że jeden z zawodników to członek Slackhouse Filip Oleksik z Polski.

 

Filip Oleksik wykonujący akrobację podczas zawodów fot. Dawid Ostrysz

Filip Oleksik wykonujący akrobację podczas zawodów fot. Dawid Ostrysz

 

Red Bull Slackship to zapierające dech w piersiach widowisko, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Zawody miłośników akrobacji na taśmach zawieszonych na dużych wysokościach odbędą się w nietypowej scenerii – pomiędzy masztami Daru Młodzieży – największego polskiego żaglowca. Uczestnicy Red Bull Slackship przybędą do Gdyni z różnych zakątków świata. Zadaniem każdego z nich będzie zaprezentowanie oszałamiających trików podczas dwuminutowego pokazu. Sędziowie oceniać je będą wg trzech kryteriów: kreatywność, styl i trudność trików. Upadek z taśmy będzie automatycznie kończył występ zawodnika. Po pierwszych dwóch rundach odpadną slacklinerzy z najniższymi notami. Po trzeciej rundzie, do finału, przejdzie pięciu najlepszych. Być może w gronie tym znajdzie się któryś z poniżej zaprezentowanych zawodników.

Zobaczcie zapierający dech w piersiach trailer z zawodów!

 

Filip Oleksik utalentowany 17-letni zawodnik reprezentujący Polskę w zawodach RedBull Slackship

Filip Oleksik utalentowany 17-letni zawodnik reprezentujący Polskę w zawodach RedBull Slackship

 

Polskę reprezentować będzie 17-letni Filip Oleksik, utalentowany członek ekipy Slackhouse, który uprawia slackline od prawie trzech lat. Jest najmłodszym i jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w kraju. Ma na swoim koncie około 60 pokonanych highlinów, a jego rekord w przejściu na taśmie longline to 190 metrów. Brał udział w licznych zawodach i jest niezwykle podekscytowany udziałem w zawodach w Gdyni:

Red Bull Slackship, to super inicjatywa. Jest to duża szansa zarówno dla mnie jak i dla całego środowiska. Zapytany o swoje obawy przed zawodami odpowiada: Wysokości się nie boję. Jestem highlinerem, w tym tygodniu miałem w Norwegii 800 metrów pod sobą, więc dam radę, nie stresuje się.

Zobaczcie video zapowiedź samego Filipa na Facebooku!

 

Moritz Purer podczas zawodów Redbull Airlines

Moritz Purer podczas zawodów Redbull Airlines

 

Austrię reprezentować będzie zawodnik o rok młodszy od Filipa – Moritz Purer. Mimo młodego wieku, może pochwalić się pierwszymi sukcesami, jak chociażby 2. miejsce na austriackim Trickline Cup. Jest to wynik licznych treningów, bo jak sam stwierdza Bez pracy nie ma kołaczy i dodaje:

Gdy kupiłem swoją pierwszą taśmę do slickline, od razu uzależniłem się od tego sportu. Gdy samo chodzenie po taśmie stało się zbyt proste, zacząłem pracowąć nad moimi pierwszymi trikami.

 

Louis Boniface podczas Redbull Airlines wykonując trick Double Butt Flip

Louis Boniface podczas Redbull Airlines wykonując trick Double Butt Flip

 

W Gdyni zobaczyć będzie można również mistrza Francji w slackline – Louis’a Boniface’a. Zapytany o swoją pasję do tego sportu odpowiada:

Uwielbiam to uczucie robienia figur w powietrzu, tańczenia, unoszenia się…

Louis startował m.in. w Red Bull Airlines we włoskiej Katanii, gdzie zajął 4. miejsce.

 

Simon Meirandres podczas zawodów Slackline w Koloni fot. Slackline Contest Cologne

Simon Meirandres podczas zawodów Slackline w Koloni fot. Slackline Contest Cologne

 

No risk, no fun – dewiza reprezentanta Niemiec – Simon’a Meirandres’a – to obietnica emocjonujących trików w jego wykonaniu. Pasją do slackline’a zaraził go przyjaciel, który zabrał go na pierwszy trening. Od tego czasu Simon skupił się na ćwiczeniu kolejnych trików, z niezłymi efektami, czego potwierdzeniem jest 3. miejsce na zawodach Trick’n‘Slack w Innsbrucku.

 

Mickey Wilson trenujący na highine fot. Brian Mosbaugh

Mickey Wilson trenujący na highine fot. Brian Mosbaugh

 

Wyzwaniem dla zawodników będzie zmierzenie się z Mickey Wilson’em – Amerykaninem, który zaledwie miesiąc temu zwyciężył w zawodach slickelinowych Red Bull Baylines w San Francisco, a w 2013 r. zajął drugie miejsce we Włoszech na zawodach Red Bull Airlines. Mickey z wykształcenia jest fizykiem, a jego ambicją było ocalenie świata za pomocą energii słonecznej. Slackline, który zaczął uprawiać jeszcze jako student, pokrzyżował jego ambitne plany zbawienia świata. W zamian ukształtował ambitnego i utalentowanego zawodnika, którego akrobacje będzie można podziwiać w Gdyni.

 

Red Bull Slackship, 11 lipca 2015 r., Żaglowiec Dar Młodzieży, Gdynia.
Wstęp dla publiczności jest wolny.
Więcej informacji na www.redbull.pl/slackship

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn!

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na