Paweł Jarosiewicz pokonuję najdłuższy highline w polskich skałach

 24 września 2014 Paweł Jarosiewicz pokonał najdłuższy do tej pory highline w polskich skałach. Linia w Dolinie Bolechowickiej nosząca dumną nazwę „Pani Bulwa” ma aż 61 metrów długości i 35 metrów wysokości.

Wielka radość Pawła Jarosiewicza po pokonaniu 61-metrowej "Pani Bulwy" fot. Piotr Hirnyk

Wielka radość Pawła Jarosiewicza po pokonaniu 61-metrowej „Pani Bulwy” fot. Piotr Hirnyk

 

Projekt „Pani Bulwa” 61m/35m znajdujący się w Bolechowicach, a dokładnie Dolinie Bolechowickiej, został przygotowany około trzech tygodni temu przez ekipę Slackline Kraków: Andrzeja Kaperka, Maćka Dziedzica i Filipa Oleksika. Linia jest sąsiadem słynnego highline „Potato Power” nazywanego potocznie „Ziemniakiem”. Taśma długości 61-metrów jest obecnie najdłuższym highline rozwieszonym w Polskich skałach.

Widok z dołu fot. Piotr Hirnyk

Widok z dołu fot. Piotr Hirnyk

 

Z relacji Pawła Jarosiewicza dowiadujemy się, że okolica w której znajduje się „Pani Bulwa” ma potencjał na coś jeszcze dłuższego.

Paweł relacjonuje:

Co do samej genezy nazwy, nowa linia dzieli jedno stanowisko z highlinem Ziemniak. Było parcie zewnętrzne żeby hajka nazwać „Mama Ziemniaka”, bo jest dłuższy, a jest opcja na jeszcze dłuższy i wyższy, który ma być „Tatą Ziemniaka”. Chciałem dorzucić do nazwy coś od siebie, dlatego dodałem jeszcze „Pani Bulwa” z ulubionego Toy Story 🙂 Przejście wykonałem w stylu OW (w jedną stronę) zatem muszę wrócić po FM.

 

Widok na 61-metrową taśmę fot. Piotr Hirnyk

Widok na 61-metrową taśmę fot. Piotr Hirnyk

 

Około tygodnia temu Paweł pokonał 55-metrowego highline w Dolomitach na Monte Piana highline meeting, którym ustanowił swoją życiówkę. Widocznie nie na długo!!  🙂

Opisał swoje odczucia:

Mentalnie taśma w Monte Piana była trudniejsza, bardzo duża ekspozycja, no i dodatkowo od dłuższego czasu miałem zastój i nie mogłem przejść nic dłuższego. Ten hajek w Dolomitach mnie jakby trochę odblokował.

 

Ogromne gratulacje dla Pawła za tak wielkie osiągnięcie!
Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i coraz dłuższe projekty! 🙂

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn! 😀

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na