Pokazy highline podczas Nocy Kultury 2014

Już od kilku lat partnerem Nocy Kultury jest grupa Slackline Lublin oraz członkowie 2Trees Team wieszający highline nad głowami przechodniów. Od dwóch lat strefa highline jest ogromną częścią tego wydarzenia i w pewien sposób jest jedną z jej wizytówek. 7 czerwca 2014 zapraszamy na to wydarzenie!

 

Highline na Nocy Kultury

 

Noc Kultury jest wydarzeniem kulturalnym odbywającym się od ośmiu lat w Lublinie. Pozwala ono odkrywać miasto dzięki ożywającym dziełom sztuki na ulicach, w zaułkach, miejscach nieznanych i zapomnianych. Zachęca ono ludzi do czynnego udziału w życiu kulturalnym miasta. Wydarzenie przyciąga co roku dziesiątki tysięcy osób.

 

Highline na Nocy Kultury

 

W czasie Nocy Kultury wszelkie instytucje kulturalne oferują wstęp za darmo, a publiczność do samego rana spaceruje po ulicach Lublina. Miasto nagle ożywa i można zobaczyć koncerty na dachach budynków, placach i dziedzińcach. Występy i happeningi w zaułkach i na skwerach. Całe miasto jest ozdobione wszelkiego rodzajami instalacjami plastycznymi i dziełami sztuki. Możemy przechodząc przez miasto natrafić również na spektakl lub… highlinerów 🙂

 

Highlinerzy spacerujący nad miastem

Highlinerzy spacerujący nad miastem

 

...także nocą

…także nocą

 

Co roku na to wydarzenie organizatorzy Piotr Błaszczak i  Wojciech Sieńko zapraszają wielu znanych gości ze środowiska slacklinowego. W poprzednich latach gościliśmy m.in. Jordana Tybona z BalanceCommunity Pro Team czy Pawła Jarosiewicza ze Slackhouse.

 

W roku obecnym również nie obędzie się bez gwiazd! Organizatorzy zaprosili ważne postacie polskiego slackline:

Jan Gałek – Jeden z pierwszych prekursorów slackline w Polsce będący jednym z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych highlinerów na świecie. Janek organizuje Urban Highline Festival i ma na koncie ponad 80 prześć free solo. Członek BalanceCommunity Pro Team oraz Slackhouse.

 

Jan Gałek kompletujący przejście na legendarnym Lost Arrow Spire Fot. Jordan Tybon

Jan Gałek kompletujący przejście na legendarnym Lost Arrow Spire
Fot. Jordan Tybon

 

Piotr Błaszczak – Drugi najlepszy highliner w Polsce i współorganizator Urban Highline Festival. Piotrek posiada wszystkie lubelskie rekordy i jest członkiem 2Trees Team.

 

Piotr Błaszczak przechodzi 60-metrowy highline "Urzędnik" na Urban Highline Festival fot. Katarzyna Zdunek-Błaszczak

Piotr Błaszczak przechodzi 60-metrowy highline „Urzędnik” na Urban Highline Festival fot. Katarzyna Zdunek-Błaszczak

 

Ela Ostrowska – Rekordzistka Polski w longline bardzo dynamicznie pobijająca własne już rekordy w długości taśmy. Jest również świetnie rokującą highlinerką i członkinią 2Trees Team.

 

Ela Ostrowska wykonująca double knee drop na highlinie w Ostrovie

Ela Ostrowska wykonująca double knee drop na highlinie w Ostrovie

 

Kacper Łukaszuk – Jeden z najlepszych tricklinerów Polski, zdobywca wielu nagród w tym III miejsca podczas konkursu trickline na Mistrzostwach Świata w Przechodzeniu przez rzekę. Kacper również należy do 2Trees Team.

 

Kacper Łukaszuk wykonuje salto na zawodach trickline w Bydgoszczy

Kacper Łukaszuk wykonuje salto na zawodach trickline w Bydgoszczy

 

Poza tym oczywiście czołowe postacie z lubelskiego środowiska highline m.in. Wojciech Sieńko (2Trees Team) oraz Marek Dyrkacz.

 

Z dumą zapraszamy na to wydarzenie pod lubelski Ratusz w sobotę 7 Czerwca od godziny 19:00 do północy!

Więcej można obserwować na grupie 2Trees na Facebooku
Oraz na grupie Slackline Lublin

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn! 😀

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na