Kraków longline meeting 2014

4-5 października w Krakowie odbył się longline meeting na który zjechali się ludzie z całej Polski. Przypieczętowaniem spotkania był nowy rekord Polski ustanowiony przez Piotra Błaszczaka.

Dużo nas! :)

Dużo nas! 🙂

 

Do Krakowa przyjechało w tym roku ponad 30 osób w tym cała śmietanka najlepszych slacklinerów w Polsce. Pierwszy dzień spotkania był dość zimny i pochmurny ale na szczęście drugiego dnia wyszło słońce i można było chodzić w krótkim rękawku. Na spotkaniu zostało zawieszone kilkanaście taśm poczynając od około 20 metrów przez 80, 100, 150, 190 kończąc na rekordowej taśmie 240 metrów. Był to świetny trening dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania. Zawisło również wiele podwójnych taśm, które były idealnym treningiem pod highline.

 

Tyyle osób potrzebnych do naciągania taśmy

Tyyle osób potrzebnych do naciągania taśmy

Ela Ostrowska na longu, a w tle całe mnóstwo taśm

Ela Ostrowska na longu, a w tle całe mnóstwo taśm

 

Kilka osób popchnęło swoje życiówki do przodu między innymi Filip Oleksik ze Slackhouse. Pokonał w drugiej próbie 190-metrowego longa.

 

Maciej Borucz i Filip Oleksik ćwiczą chodzenie symultaniczne ;)

Maciej Borucz i Filip Oleksik ćwiczą chodzenie symultaniczne 😉

Tak wchodziło się na wysokie taśmy - używając zawiesia, na zdjęciu Marcin Cybulski

Tak wchodziło się na wysokie taśmy – używając zawiesia, na zdjęciu Marcin Cybulski

 

Podczas spotkania Piotr Błaszczak razem z Rafałem Kubiakiem starali pobić się rekord Polski w longline. Udało się! Piotr Błaszczak przeszedł 240 metrów i ustanowił nowy rekord. Rafał Kubiak wykonał kilka bardzo dobrych prób, jednak nie udało mu się pokonać taśmy do samego końca (niestety, pechowo dwukrotnie spadł kilka-kilkanaście metrów od końca taśmy). Jednak niezwykle wysoka forma Rafała wskazuje, że na nowy rekord długo czekać nie będziemy.. !

 

Rafał "Pigmej" Kubiak prawie pokonuje 240-metrowy longline

Rafał „Pigmej” Kubiak prawie pokonuje 240-metrowy longline

 

Środowisko slacklinowe mocno się rozrasta. Z każdym rokiem na takich meetingach pojawia się coraz więcej osób – w tym również wielu początkujących. Oby było nas dwa razy więcej za rok! 🙂

 

Pełna galeria zdjęć: Kraków longline meeting na SlackOn (Facebook)

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn! 😀

 

 

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na