Już w niedzielę II edycja zawodów Red Bull Slackship

W najbliższą niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00, odbędą się zawody slackline’owe o drugie mistrzostwo Red Bull Slackship. Rywalizacja rozgrywana będzie na taśmie rozwieszonej nad pokładem żaglowca Dar Młodzieży przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Wstęp dla publiczności jest wolny.

 

Competitor Red Bull Slackship 2015 fot. Sebastian Wolny Red Bull Content Pool SlackOn

Mickey Willson, zawodnik z USA, w akcji

 

Red Bull Slackship to unikalna formuła zawodów trickline, w których taśma umieszczona jest na bardzo dużej wysokości. Najlepsi światowi zawodnicy będą wykonywać triki na 23-metrowej taśmie umieszczonej na wysokości 25 metrów. Niezwykła również jest sceneria zawodów rozgrywanych ponad pokładem żaglowca Dar Młodzieży.

Tytułu sprzed roku będzie bronił Estończyk Tauri Vahesaar, na zawodach obecny będzie też Brazylijczyk Carlos Neto, czyli drugi zawodnik sprzed roku. W tegorocznych zawodach wystartują również zawodnicy, którzy odnosili sukcesy w Red Bull Airlines, czyli trickline’owej imprezie z Włoch, m.in. Mickie Willson. Na taśmie pojawi się także Filip Oleksik, który niedawno wygrał zawody w Polsce, a jego kariera rozwija się wyśmienicie.

 

Competitor Red Bull Slackship 2015 fot. Lukasz Nazdraczew Red Bull Content Pool SlackOn

Podniebne sala na taśmie na żaglowcu „Dar Młodzieży”

 

Według przewidywań Dyrektora Sportowego Zawodów Lukasa Irmlera, poziom zawodów będzie bardzo wysoki: “Na pewno zobaczymy kilka podwójnych salt do tyłu, będą też pewnie salta lądowane na stopy, które są znacznie trudniejsze niż lądowanie na pośladki, w pozycji siedzącej. Najefektowniejsze będą jednak kombinacje trików, czyli połączenie salt z lądowaniami na plecy, czy klatkę piersiową.”

 

Więcej informacji na: www.redbull.pl/slackship

Zdjęcia oraz materiały video z ubiegłorocznej edycji dostępne na:

 www.redbullcontentpool.com

Projekt prowadzony przy wsparciu Miasta Gdynia.

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn!

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na