Highline na Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo-Artystycznym 14-16 sierpnia

Powiew magii, okrzyki zachwytu, śmiech, zaskoczenie i szczypta niepewności zbudują niesamowitą aurę II edycji Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego OFCA. Od 14 do 16 sierpnia w Oleśnicy na Dolnym Śląsku, dosłownie i w przenośni będzie można dotknąć, poczuć i zobaczyć sztukę w swej najczystszej postaci. W tym roku częśc slacklinowo-highlinowa znacznie się rozrośnie i powiększy o zabytkowy Zamek w Oleśnicy.

 

Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny rusza już 14 sierpnia!

Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny rusza już 14 sierpnia!


Oblicze nowego cyrku, cyrku człowieka, ludzi dla ludzi, niezwykłych możliwości ludzkiego ciała i umysłu będzie w sierpniu polem otwartym dla mieszkańców Oleśnicy oraz wszystkich, którzy to klimatyczne miasto odwiedzą. Przez te kilka sierpniowych dni pokusa by ulec magii tych wydarzeń, będzie nie do przezwyciężenia. Każdy bez wyjątku stanie się częścią tego wielkiego widowiska. Wystarczy tylko wyjść na ulicę, by zostać porwanym w emanujący atmosferą przyjaźni i wspólnoty wir cyrkowych możliwości.

Spektakularna dłuższa taśma na Oleśnickim Rynku fot. Fotomateria

Spektakularna dłuższa taśma na Oleśnickim Rynku fot. Fotomateria

Trickline w miasteczku slacklinowym

Trickline w miasteczku slacklinowym

 

Oleśnica eksploduje setką dźwięków, tysiącem barw i milionem pomysłów. To zaproszenie nie tylko do zabawy, ale także do spotkania ze sztuką w czystej postaci. Chodzenie na taśmach rozwieszonych między kamienicami w rynku i między krużgankami zabytkowego zamku, żonglerka, fire show, taniec i akrobacje na szarfach, buskerzy, warsztaty dla dzieci, bańki mydlane, hula hop, szczudła, pokazy jazdy figurowej na rolkach to tylko niektóre atrakcje, które przez te kilka dni cały czas będą na ustach wszystkich, którzy odwiedzą Oleśnicę. W tym roku organizatorzy po raz kolejny dali z siebie wszystko by zaserwować widzom niecodzienne emocje, a program festiwalu rysuje się niezwykle bogato. Podczas tegorocznej edycji zaprezentują się najlepsi artyści sztuki cyrkowej z całego świata – Niemiec, Argentyny, Urugwaju i Brazylii. Podkreślić należy, że OFCA to propozycja nie tylko dla dzieci czy młodzieży, ale dla całych rodzin i każdego z osobna.

 

Liczne występy na festiwalu

Liczne występy na festiwalu

 

Wyjątkowość naszego festiwalu wynika z faktu, że stanowi on swego rodzaju konglomerat różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Mamy konkurs fireshow, klasyczną konwencję żonglerską, a także slackline, czyli chodzenie po taśmach. Mamy także pokazy połączone z warsztatami dla dzieci. Duże spektrum sztuki ulicznej i nie tylko. Ponadto w tej edycji, podobnie jak w poprzedniej przewidujemy barwną paradę ulicami miasta, której punktem kulminacyjnym będzie przekazanie kluczy do miasta naszej Owieczce przez włodarzy Oleśnicy – zdradza Tomasz Czyżewski, pomysłodawca i koordynator Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Arstystycznego OFCA.

 

Nieustające show na oleśnickim rynku

Nieustające show na oleśnickim rynku

 

W tym roku część slacklinowa i highlinowa będzie dużo większa. Zarówno początkujący i bardziej zaawansowani slacklinerzy znajdą coś dla siebie. Highlinów będą mogli spróbować również początkujący. Tutaj znajdziecie informacje, które mogą pomóc wam przygotować się do pierwszego highline.

 

Highliny powieszone na oleśnickim zamku

Highliny powieszone na oleśnickim zamku

 

W tegorocznej edycji zawiśnie aż 6 highline z czego cztery na Zabytkowym Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy. Długości taśm będą to: 15 m, 18m, 25m i 42m, wysokość: 13m.
Więcej zdjęć z highlinów na zamku na Facebooku.

Tak jak w roku poprzednim zawisną dwie wysokie taśmy w Oleśnickim Rynku. Pierwsza z nich nosząca nazwę „Nietoperz” ma 25 metrów długości. Druga taśma „Okrągłe Okienko” jest wyższa i ma 35 metrów.
Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia na Facebooku.
Zobacz zdjęcia z drugiego dnia na Facebooku.

W pobliży przepięknych Oleśnickich stawów zawisną waterliny jak w roku poprzednim. Dwie taśmy mają około 40-50 metrów. W tym roku istnieje możliwość powieszenia również innych długości.

Zobacz zdjęcia waterline z zeszłego roku.

 

Waterliny na stawach w Oleśnicy

Waterliny na stawach w Oleśnicy

 

Na błoniach zamku gdzie będzie znajdowało się pole namiotowe znajdziemy również oczywiście slacklinowe miasteczko z wszelkimi długościami taśm. Fantastyczna rzeczą będzie to, że w tym roku wszystkie atrakcje festiwalu będą bardzo blisko siebie (przejście z Zamku do Oleśnickiego rynku zajmuje mniej niż 3 minuty).

Organizatorem festiwalu jest Fundacja OFCA czyli grupa około 40 bliskich sobie osób, które do działania pcha zaangażowanie, pasja i nieograniczona chęć kreacji niezapomnianych wrażeń. Wszystkie zaangażowane w projekt OFCA osoby działają bezpłatnie, a ich wynagrodzenie stanowi gromki śmiech dzieci, zaangażowanie młodzieży i zdumienie dorosłych.
Festiwal odbywa się w przy wsparciu miasta Oleśnica. Do organizatorów festiwalu należy również oczywiście portal SlackOn i zaprzyjaźniona firma Slackhouse.

 

Więcej na oficjalnym evencie wydarzenia na Facebooku.

Powstał również osobny event highlinowy na którym możecie znaleźć wszelkie informacje o częśći slackline/highline.

Oficjalna strona festiwalu: http://festiwalofca.pl

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn! 😀

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na