Basia Sobańska jako pierwsza Polka pokonała Lost Arrow Spire highline

Basia Sobańska jako pierwsza Polka pokonała legendarny highline „Lost Arrow Spire” w Yosemite. Przejście miało miejsce 22 października 2013 roku.

 

Basia2

Basia na Lost Arrow Spire

 

„Lost Arrow Spire” w USA jest legendarnym highlinem z uwagi, że był pierwszym zawieszonym highlinem na Świecie. Dodatkowo pięknem tej linii jest fakt, że przestrzeń pod nim ma wysokość aż 880 metrów.

 

Wrażenia Basi z przejścia:

Marzeniem chyba każdego slacklinera jest odwiedzenie Doliny Yosemite, gdzie slackline miał swój początek oraz przejście historycznego już Lost Arrow Spire Highline, tego pierwszego prawdziwego highline’a. Dlatego też postanowiłam spełnić to jedno z wielu marzeń i jako pierwsza polka pokonać LAS. Nie tylko historia ale także ekspozycja sprawia, że jest on wyjątkowy.

TP3-620x465

Basia na Lost Arrow Spire

 

Trudność przejścia Basia opisuje:

Mimo iż jest to krótka odległość, to przestrzeń wokół turni i silny wiatr wiejący z dołu doliny, powoduje ciarki. Nie był to najłatwiejszy highline jaki pokonałam. Mogę szczerze przyznać, że czułam ogromny respekt przed jego przejściem. Z pewnością był to mój najwyżej zawieszony highline do tej pory – prawie 1000m w dół! Przy pomocy przyjaciół z Czech rozwiesiliśmy dwie taśmy na turni (17m i 32m długości), a także znany Yosemite Falls Highline o długości 40m – dłuższe taśmy nie dały się pokonać tym razem, ale już planuję przyszłoroczny wypad do doliny.

Basia1

Basia na Lost Arrow Spire

 

Video Basi z przejścia:

 

Serdecznie gratulujemy Basi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!! 🙂

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn! 😀

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na