Jak powiesić taśmę?

Istnieją dwie podstawowe techniki jeśli chodzi o wieszanie krótkich taśm. Najprostsza i najpowszechniejsza czyli napinarki lub odrobinę bardziej skomplikowany system prosty.

 

  • Napinarki – Obecnie najbardziej powszechne ze względu, że jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby powiesić naszą taśmę.

Tutorial Slackline Monster Set 25 – Jak napiąć taśmę?

 

Technika z użyciem dwóch napinarek do mocnego napięcia taśmy do trickline – Pamiętaj o zbackupowaniu obydwu końców napinarek taśmą tak jak w filmie powyżej!

 

  • System prosty inaczej ‚flaschenzug’ (ang. primitive system) – Jeszcze kilka lat temu był najprostszym ze sposobów na zawieszenie slacka. Ogromnym plusem tego systemu są możliwości napięcia dłuższej taśmy niż na napinarkach. Dodatkowo nie potrzebujemy wiele elementów, aby go zrobić (np. 3-4 karabinków lub szekli).

Istnieje dużo różnych wariacji tego systemu i patentów, których można użyć. Warto na pewno samemu (z drobną pomocą youtube 😉 ) szukać technik, które mogą być dla nas przydatne.

 

System prosty przy użyciu 4 karabinków

 

Świetna technika pozwalająca zawiesić slacka używając 5 karabinków (możemy tą liczbę łatwo zmniejszyć łącząc techniki)

Jeśli chodzi o ten filmik polecamy na końcach taśmy zamiast wiązania wyblinki oraz zabezpieczonej półwyblinki zrobienie linelockerów, które pokazane są na filmie poniżej.

 

Bardzo ważna podstawowa technika jak zmotać ‚linelockera’ czyli co zrobić, aby zaczepić naszą taśmę (nie musicie posiadać slackline banana! Kiedyś ich nie było i używało się tylko tej metody)

 

Więcej technik znajduje się w dziale Porady

 

Czytaj dalej: Pierwsze kroki na taśmie