II edycja zawodów Red Bull Slackship w Gdyni

Już za niespełna tydzień- w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00, odbędą się zawody slackline’owe o drugie mistrzostwo Red Bull Slackship. Rywalizacja rozgrywana będzie na taśmie rozwieszonej nad pokładem żaglowca Dar Młodzieży przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Wstęp dla publiczności jest wolny.

 

Mickey Wilson wykonujący salto na wysokiej taśmie.

Mickey Wilson wykonujący salto na wysokiej taśmie.

 

Do Gdyni powracają niezwykle widowiskowe zawody w konkurencji będącej połączeniem trickline i highline – czyli akrobatycznych przejść na dużej wysokości. Rywalizacja 10 najlepszych światowych zawodników rozgrywana będzie na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów. Zawodnicy muszą walczyć nie tylko ze sobą; muszą również pokonać barierę psychiczną by wykonywać niebezpieczne triki na bardzo dużej wysokości.

 

 

Wśród tegorocznych konkurentów o tytuł Mistrza Red Bull Slackship zobaczymy reprezentanta Estonii i zwycięzcę zeszłorocznej edycji zawodów, Tari Vahesaara, oraz jedynego Polaka – Filipa Oleksika. Pomimo młodego wieku, Filip reprezentuje bardzo wysoki poziom i już teraz obiecuje niezwykłe widowisko:

„Na pewno będzie kilka trików, których nie wykonywałem 12 miesięcy temu, ale szczegółów na razie nie zdradzę, zapraszam na zawody 5 czerwca do Gdyni!”.

 

Publiczność na RedBull Slackship

Publiczność na RedBull Slackship

 

W 2 edycji Red Bull Slackship wystartują:

Floris Verbiest, Holandia

Tauri Vahesaar, Estonia

Carlos Alberto Correa da Rocha Neto, Brazylia

Michael Jacob Wilson, USA

Carlos Merayo Garcia, Hiszpania

Marius Kitowski, Niemcy

Clemens Schwenzer, Niemcy

Filip Oleksik, Polska

Diego Pablo Diaz Moraga, Chile

Lucas Diestel, USA

 

Tegoroczne zawody składają się z kilku rund, podczas których slacklinerzy mają do wykorzystania dwie minuty na taśmie. W tym czasie wykonują ewolucje w taki sposób, żeby nie spaść – upadek przerywa i kończy występ danego zawodnika. Sędziowie oceniają trzy elementy: styl, trudność wykonywania trików i wysokość ich wykonywania. Dodatkowe punkty można dostać za kreatywność oraz za kombinację trików.

 

Podniebne akrobacje

Podniebne akrobacje

Więcej informacji na: www.redbull.pl/slackship

Zdjęcia oraz materiały video z ubiegłorocznej edycji dostępne na:

 www.redbullcontentpool.com

 

Projekt prowadzony przy wsparciu Miasta Gdynia.

 

Śledź wszystkie najnowsze informacje na SlackOn na Facebooku!

SlackOn!

Autor: SlackOn

Udostępnij ten post na